Meklēšanas forma

Migla 3 °C DR vējš 0.7 m/s
Svētdiena, 2018. gada 21. OktobrisVārda dienu svin: Urzula, Severīns

Jelgavā veidos rotaļlietu bibliotēku

Anastasija Miteniece
​Šodien Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) notika iepazīšanās ar jauno Eiropas Savienības romu bērnu izglītības un aprūpes projektu Jelgavā. Projekta galvenā iniciatīva ir «TOY» jeb rotaļlietu bibliotēkas izveide mūsu pilsētā, kur varēs notikt dažnedažādas aktivitātes bērniem un viņu ģimenēm. Rotaļu bibliotēku paredzēts izveidot Skolotāju ielā 8.

Projekts startē astoņās Eiropas valstīs, tostarp arī Latvijā, bet Jelgava būs pirmā pilsēta mūsu valstī, kur jau novembra beigās sāks darboties projektā izveidotā «TOY» bibliotēka. «Projekta galvenais mērķis ir veicināt romu bērnu integrāciju, kā arī sekmēt dažādu paaudžu komunikāciju,» stāsta Izglītības iniciatīvu centra projektu vadītāja Kristīne Liepiņa.

«TOY» jeb rotaļlietu bibliotēka būs vieta, kur bērni un vecāki varēs pavadīt laiku lasot grāmatas, kopīgi rotaļājoties, kā arī komunicējot savā strapā. Papildu bibliotēkā būs iespēja arī izvēlēties un uz laiku paņemt attīstošu spēli vai rotaļlietu, lai ar to kopīgi darbotos mājās. Jāpiebilst, ka projekta gaitā Izglītības iniciatīvu centrs izveidoja darba grupu, kurā piedalās Jelgavas pilsētas iestāžu darbinieki. Paredzēts, ka kopā darba grupa lems arī par dažādām jelgavniekiem aktuālām iknedēļas aktivitātēm bibliotēkā. Piemēram, paredzēts organizēt kopīgas lasīšanas stundas, māmiņu kluba sanāksmes, starppaaudžu stāstu vakarus, radošās darbnīcas, kā arī diskusiju vakarus ar dažādu jomu pārstāvjiem.

Savukārt jaunās bibliotēkas vadītāja un Jelgavas 4. sākumskolas skolotāja Dana Didžus skaidro, ka tā būs vieta, kur socializēties. «Tā būs vieta, kur vecāki pavadīs laiku kopā ar bērniem, kā arī komunicēs ar citām ģimenēm. Protams, ne mazāk būtisks ir fakts, ka Jelgavā ir daudzas ģimenes, kuras nevar atļauties bērniem rotaļlietas un tā būs iespēja labākai bērnībai,» tā skolotāja. Viņa atklāj, ka tikšanās vieta palīdzēs kliedēt arī romu bērnu mammu aizspriedumus. «Romu bērnu mammas bieži vien ir skeptiskas pret pulciņiem un bērnudārziem, un kopīgi pasākumi būs veids, lai saprastu, cik noderīga ir bērnu savstarpējā komunikācija īpaši pirmsskolas vecumā,» tā viņa. Savukārt Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Tija Aleksandrova norāda, ka mūsdienu ekonomiskajā situācijā bērni bieži vien jūtas vientuļi, tādēļ svarīgi, ka projekts veicinās paaudžu mijiedarbību – tieši tāpēc uz jaunizveidoto bibliotēku būs aicināts ikviens Jelgavas bērns un viņu vecāki.

Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība bibliotēkas vajadzībām piešķirs telpu Skolotāju ielā 8 un paredzēts, ka bibliotēka strādās nepilnu dienu divas reizes nedēļā.

Projektu «Inovatīvs veids romu bērnu izglītībai un aprūpei: «TOY» metodes iekļaušanai» īsteno Izglītības iniciatīvu centrs ar Jelgavas pašvaldības atbalstu.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti