Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C R-DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Jelgavā pieteiktas 13 talkošanas vietas

Ilze Knusle-Jankevica
Iedzīvotāji sāk gatavoties Lielajai talkai, kas Latvijā notiks 23. aprīlī. Talku kartē www.talkas.lv šobrīd pieteiktas 13 talkošanas vietas Jelgavā, bet visticamāk, ka vietas, kurās iedzīvotāji un darba kolektīvi centīsies ievest kārtību, būs vairāk, jo daļa talkos citās dienās, savukārt citi savu talkošanas vietu talku kartē nav reģistrējuši.

Viena no vietām, ko Lielās talkas laikā paredzēts sakopt, ir Langervaldes mežs. Pievienoties strādātājus talkas dienā aicina LLU Meža fakultāte, kas iesaistījusies projektā ar mērķi šo mežu izveidot par atpūtas vietu jelgavniekiem. «Tajā veikti meža kopšanas darbi, izveidots pastaigas celiņu tīkls, tiks uzstādīti koka tilti, vides instalācijas objekti, kā arī top vides izglītības taka. Tomēr mežā vēl uzkrājušies gadu desmitiem gāztie atkritumi, kas bojā skaisto ainavu un meža apmeklētājiem nav pievilcīgi,» stāsta LLU Komunikācijas un mārketinga centra ziņu redaktore Lana Janmere. Tāpēc interesenti tiek aicināti pievienoties talkotājiem, 23. aprīlī pulksten 10 pulcējoties Rubeņu ceļa sākumā (virzienā no Garozas ielas).

Talku kartē vēlmi talkot izteikuši vairāki kolektīvi, piemēram, pirmsskolas izglītības iestādes «Kamolītis» kolektīvs vēlas sakopt grupu laukumiņus, zem šūpolēm uzlikt mīksto segumu, uzrakt smilšu kastes un sabērt smiltis, Jelgavas Latviešu biedrība sakops Māteru Jura piemiņas vietu Alunāna parkā, Jelgavas Romas katoļu draudze baznīcas teritorijā ierīkos atpūtas vietu, riepu serviss SIA «Balture Latvija» strādās savā teritorijā Aviācijas ielā 8, SIA «Sichmann» – savā teritorijā Dobeles šosejā, USK «Pilssala» tīrīs Lielupes krastu un Pilssalas ielas posmu, kas atrodas kluba teritorijā. Iniciatīvu izrādījuši arī Jelgavas iedzīvotāji, vēloties dzīvot tīrā un sakoptā vidē, piemēram, Renāte Zīvere aicina uz talku Romas ielas iedzīvotājus, Kūliņu ceļa iedzīvotāji sakops ne tikai savu ielu, bet arī Mīlestības aleju, sarosījušies arī Smiltnieku ielas iedzīvotāji un Garozas iela 102, biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija». Katrai talku kartē pieteiktajai talkošanas vietai ir atbildīgā persona, pie kuras varēs saņemt bezmaksas atkritumu maisus. Atbildīgās personas kontakti pieejami talku kartē.

Jelgavnieki pirms reģistrēt talkošanas vietu kartē, aicināti sazināties ar SIA «Zemgales Eko», lai pārliecinātos, ka piesārņotā vieta ir pašvaldības teritorija, nevis privātīpašums. To var izdarīt, zvanot «Zemgales Eko» valdes loceklim un Lielās talkas Jelgavas koordinatoram Aleksejam Jankovskim pa tālruni 63023511, 29357119 vai rakstot pa e-pastu aleksejs.jankovskis@eko.jelgava.lv.

Atkritumi pēc talkas tiks izvesti tikai no tām vietām, kas būs oficiāli reģistrētas talkas kartē.

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti