Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C R-DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Aprīlis – Spodrības mēnesis

Sintija Čepanone
Aprīlis tradicionāli Jelgavā tiek izsludināts par Spodrības mēnesi un Meža dienām, kad apkārtnes sakopšanas un labiekārtošanas darbiem pēc ziemas tiek pievērsta īpaši liela uzmanība.

SIA «Zemgales Eko» valdes loceklis un Lielās talkas koordinators Jelgavā Aleksejs Jankovskis norāda, ka Spodrības mēneša galvenās aktivitātes saistītas ar pilsētas teritorijas sakopšanas darbiem, likvidējot nesankcionētās atkritumu izmešanas vietas, veidojot jaunus un papildinot jau esošos apstādījumus, kā arī satīrot apkārtni. «Kaut arī galvenais akcents likts tieši uz pilsētas teritorijas sakārtošanu, arī šogad atsevišķās vietās pilsētā tiks izvietoti lielie septiņu kubikmetru ietilpības atkritumu konteineri, kuros no vairs nevajadzīgām lietām varēs atbrīvoties apkārtnes iedzīvotāji, tīrot savas mājas apkārtni, pagrabus un šķūnīšus,» tā A.Jankovskis.

Savukārt Meža dienu gaitā plānotie darbi vistiešākajā mērā atkarīgi no laikapstākļiem, tādēļ arī šogad aktīvākais darba cēliens sagaidāms tieši aprīļa otrajā pusē, kad būs piemērots laiks stādīšanai un būs apžuvuši meža ceļi. Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» mežzinis Pēteris Vēveris stāsta, ka šopavasar kopumā pilsētas stādījumus plānots papildināt ar 35 – 40 jauniem kociņiem. Arī līdz šim fiksēto nelegālo izgāztuvju mežos likvidēšana paredzēta mēneša beigās, kad meža ceļi būs kļuvuši sausāki un pa tiem varēs iebraukt smagā tehnika. «Diemžēl pēdējā laikā situācija ir būtiski pasliktinājusies, jo līdztekus sadzīves atkritumiem arvien biežāk mežos lielos apjomos sastopami būvgruži. Šādas būvniecības atkritumu nelegālās izgāztuves īpaši raksturīgas mežos 4., 5., 6. līnijā, taču arī citviet tā ir aktuāla problēma,» stāsta P.Vēveris, piebilstot, ka, tā kā vainīgos pagaidām nav izdevies noskaidrot, mežu sakopšanai tiks izlietoti pašvaldības līdzekļi.

Arī šogad Spodrības mēneša kulminācija būs Lielā talka, kas ar saukli «Latvijai būt zaļai!» visā Latvijā notiks 23. aprīlī.

Jāpiebilst, ka Jelgavā turpinās akcija «Pieķer pilsētas piegružotāju», kuras laikā iedzīvotāji aicināti nofotografēt vai nofilmēt atkritumu izbēršanu tam neparedzētās vietās jebkurā vietā pilsētā. Vizuālajās liecībās vēlams fiksēt pārkāpēju pārkāpuma izdarīšanas brīdī, transporta reģistrācijas numuru un citu informāciju, pēc kuras varētu identificēt pārkāpēju. Vizuālās liecības ar īsu aprakstu un savu kontaktinformāciju jānosūta pa e-pastu eko@eko.jelgava.lv, poic@poic.jelgava.lv vai izmantojot mobilo aplikāciju «Jelgavas pilsētsaimnieks».

 

Lielo konteineru izvietojums Spodrības mēneša laikā

Bauskas/Staļģenes ielā – 2. aprīlī

Sieramuižas/Staļģenes ielā – 2. aprīlī

Vēja ceļā – 9. aprīlī

1. līnijā – 9. aprīlī

Prohorova/Cepļu ielā (pie garāžām) – 16. aprīlī

Kārniņu ceļā pie Veselības ielas – 16. aprīlī

Būriņu ceļā – 16. aprīlī

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru