Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 10 °C DR vējš 2.5 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 25. JūnijsVārda dienu svin: Milija, Maiga

Teātra dienās – teātris uz skatuves un dzīvē

Jana Bahmane
Marts mūsu pilsētā aizrit Teātra svētku zīmē – jau šobrīd Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā ir apskatāma Ā.Alunāna Jelgavas teātra galvenajai režisorei Lūcijai Ņefedovai veltīta izstāde «Veltījums režisores Lūcijas Ņefedovas 85 gadu jubilejai», bet svētku centrālie notikumi – tikšanās ar režisori L.Ņefedovu, muzikāli ironisks koncertuzvedums «Gatavais cirks», kā arī izglītojoši izklaidējošs pasākums bērniem «Teātra pasaule» –Jelgavā notiks no 18. līdz 24. martam.

Februāra sākumā 85. jubileju svinēja Ā.Alunāna Jelgavas teātra galvenā režisore L.Ņefedova. Godinot viņas nozīmīgo devumu Jelgavas teātra dzīvē, Ā.Alunāna memoriālajā muzejā līdz 29. martam būs apskatāma režisorei veltīta izstāde «Veltījums režisores Lūcijas Ņefedovas 85 gadu jubilejai». Bet 23. martā pulksten 15 muzejā notiks tikšanās ar režisori. Pasākumu bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Savukārt 24. martā pulksten 18 Jelgavas kultūras namā varēs dzīvot līdzi muzikālajam stāstam «Gatavais cirks» – šoreiz tas būs stāsts par dzīvi teātrī un teātri dzīvē. «Cirks mums ir visapkārt – mēs bieži mēdzam lietot tādus teicienus kā «gatavais cirks!», «ir nu gan cirks!», tādēļ šoreiz Teātru dienas koncertuzvedumā apspēlēsim stāstu par to teātri, ar ko sastopamies savā ikdienas dzīvē,» stāsta koncertuzveduma «Gatavais cirks» režisore Dace Vilne, papildinot, ka Jelgavas dziedošie aktieri izpildīs aizvadīto 10–15 gadu populārākās latviešu dziesmas.

Koncertuzvedumā piedalīsies Jelgavas aktieri, deju studija «Intriga», Jelgavas popkoris, kā arī instrumentālā grupa Ulda Timmas vadībā. Režisore – D.Vilne, scenogrāfs – Ivars Pirvics, kustību konsultante – Inga Ose. Biļetes uz koncertuzvedumu var iegādāties Jelgavas kultūras namā un citās «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 3–5 eiro. Jāpiebilst, ka arī šogad stundu pirms pasākuma un starpbrīžos skatītājus priecēs un uz saviesīgām sarunām aicinās īpašā teātra bufete.

Mazākie jelgavnieki kopā ar saviem vecākiem teātri varēs iepazīt caur Jelgavas Jaunā teātra izglītojoši izklaidējošo pasākumu «Teātra pasaule», kas kultūras namā «Rota» darboties aicinās 18. martā pulksten 11 un 14. «Šogad aicināsim bērnus pasauli no jauna atklāt, ļaujoties fantāzijām. Pasākuma dalībnieki kopā ar aktieriem varēs doties jautrā piedzīvojumā ar spēlēm un rotaļām, pārliecinoties, ka garlaicība rosina fantāziju,» stāsta Jelgavas Jaunā teātra režisors Rihards Gāle. Iesaistoties radošajās darbnīcās, bērni saņems diplomu par teātra pasaules iepazīšanu. Dalība pasākumā – 1 eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas kultūras namā, bet stundu pirms pasākuma – kultūras namā «Rota».

Foto: no iestādes «Kultūra» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti