Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C D vējš 3.6 m/s
Piektdiena, 2017. gada 24. NovembrisVārda dienu svin: Velta, Velda

Jelgavas muzejā var iepazīt tekstīliju daudzveidīgo dabu

www.jelgavasvestnesis.lv
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāmas izstādes «Radošie rokraksti» un «Miniatūrtekstīlijas», kurās apkopoti dažādu paaudžu Latvijas Tekstilmākslas asociācijas dalībnieku darinājumi.

«Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbības principi ir demokrātiski – asociācijā apvienojušies visu paaudžu ieinteresētie tekstilmākslinieki, un tās organizētajām izstādēm apzināti netiek ierobežota izteiksmes amplitūda. Mākslinieki izpaužas plašā tematiskajā spektrā atbilstoši savas paaudzes pasaules redzējumam, izpratnei par sabiedrību un savu lomu tajā. Vērienīgām sociāli aktuālām tēmām blakus dzīvo egoistiska pasaules atklāsme, slēpšanās rokdarbu mērogos,» skaidro Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente Aija Baumane. Viņa norāda, ka nozīmīgi ir arī jaunu tehnisku paņēmienu meklējumi, izmēģinot digitālo aušanu, sietspiedi, autortehnikas, tomēr saglabājas vieta arī klasiskajām tehnikām, izsmalcinātām toņu gammām un emocionalitātei. «Šī daudzveidība konkrētos apstākļos ir gudra izdzīvošanas koncepcija, kas saglabā pašu kori, kurā šobrīd neapšaubāmi dzied arī solisti,» tā Tekstilmākslas asociācijas prezidente.

Abās izstādēs – lielo darbu un miniatūrdarbu – nevar nepamanīt spēcīgu jauno mākslinieku klātbūtni. «Tā ir garantija tam, ka tekstilmākslas attīstība neapstāsies un vienmēr tiks meklēti jauni satura un formas izteiksmes līdzekļi,» vērtē A.Baumane.

Izstāde «Radošie rokraksti» Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma līdz 5. martam, savukārt «Miniatūrtekstīlijas» – līdz 22. martam.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru