Meklēšanas forma

Apmācies -4 °C Vēja vēsma, 0.6 m/s no D
Otrdiena, 2018. gada 18. DecembrisVārda dienu svin: Kristaps, Kristofers, Krists, Klinta, Kristers

Izstādē iepazīstina ar Jelgavas, Pērnavas un Šauļu keramiķu veikumu

www.jelgavasvestnesis.lv
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atklāta keramikas darbu izstāde «Skan māla valoda», kurā mākslinieki no Jelgavas un tās sadraudzības pilsētām – Šauļiem un Pērnavas – tradicionāli satikās, kopīgā izstādē prezentējot paveikto pēdējo gadu laikā.

«Jelgavas, Šauļu un Pērnavas sadarbība gan ekonomkas, gan kultūras jomā norisinās jau daudzus gadus. Ik gadu pilsētu mākslinieki satiekas, rīkojot simpozijus, plenērus un izstādes, savukārt šoruden pienākusi kārta Jelgavai uzņemt viesus, lai kopgā izstādē parādītu triju pilsētu keramiķu veikumu,» tā Jelgavas mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, norādot, ka atkalsatikšanās ir veids kā smelties iedvesmu.

Mākslinieku tikšanās Jelgavā notiek jau 18. reizi. Šoreiz katru kaimiņvalsti izstādē pārstāv divi mākslinieki, savukārt Jelgavu – četru dažādu paaudžu keramiķi: Jānis Leimanis, Mārīte un Aleksandrs Djačenko, kā arī Ilze Emse-Grīnberga. «Cik mākslinieku – tik pasaules,» stāsta M.Brancis, norādot, ka ikviens no viņiem nāk ar atšķirīgu pieeju. Mākslinieku starpā ir tēlnieki, kuri pievērš uzmanību izteiksmīgai formai un figūras sižetam, un arī tie, kas nāk ar zinātnisku pieeju, pētot vēsturiskus objektus. Līdz ar atšķirīgām pieejām, plaša ir arī mākslinieku darbu tematika – no aizvēstures dabas elementiem līdz reaktora atpoguļojumam. Jāpiebilst, ka izstādē apskatāmi arī trauki.

Izstādes atklāšanā mākslinieki atzīst: ir patīkami iepazīties un novērtēt kolēģu veikumu, izzinot katra keramiķa darba tehniku un pieeju.

Nākamā mākslinieku tikšanās notiks Šauļos.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru