Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C D vējš 3.6 m/s
Piektdiena, 2017. gada 24. NovembrisVārda dienu svin: Velta, Velda

Bibliotēkā ienāk krāsu prieks

Jana Bahmane
Šodien Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā tika atklāta mākslinieka Voldemāra Kokoreviča gleznu izstāde «Dabas mirkļi», kurā apkopoti mākslinieka pēdējo trīs gadu laikā plenēros radītie darbi. «Šobrīd, kad aiz loga ir visai pelēks laiks, ikviens ir sailgojies pēc krāsām – tās mūsu bibliotēkā šodien ienesa Voldemārs Kokorevičs,» atklājot izstādi, sacīja Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa.

Lielākā daļa izstādē skatāmo darbu radīti plenēros, un tos vieno bagātīga krāsu daudzveidība, kas vislabāk raksturo mākslinieka daiļradi. «Voldemārs ir košu krāsu cienītājs, un, manuprāt, tonāli izsmalcināta glezniecība viņam nepiestāv. Spilgtās krāsas atklāj viņa enerģiskumu un vitalitāti,» mākslinieka daiļradi raksturoja Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis. Savukārt gleznotājs Uldis Zuters, kurš kopā ar V.Kokoreviču aizvadījis vairākus plenērus, sacīja, ka visvairāk viņš novērtē darbos redzamo sasaisti ar dabu. «Gleznojam mēs ļoti dažādi, bet attieksme pret to, ko radām, ir samērā līdzīga,» vērtē U.Zuters.

V.Kokorevičs norāda, ka sajūtas, kas rodas plenērā, nav pielīdzināmas gleznošanai telpā, tādēļ lielākā daļa izstādē skatāmo darbu radīti tieši plenēros, iedvesmojoties no dabas. «Izstādē skatāma arī glezna, kas tapusi kādā plenērā aizvadītā gada oktobrī. Ārā bija diezgan auksts – sajūtas ir patiesi neparastas,» tā mākslinieks.

Jāpiebilst, ka šomēnes V.Kokorevičs atzīmēs 60 gadu jubileju.

V.Kokorevičs ir dzimis 1957. gadā Daugavpils rajonā. 1978. gadā mākslinieks beidzis Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu. Nodarbojas ar vizuālo reklāmu, interjera dizainu, kokgrebumiem, uzgleznojis arī svētbildes vairākām baznīcām. Mākslinieks izstādēs piedalās kopš 1985. gada. Sarīkojis personālizstādes Preiļos, Riebiņos, Daugavpilī un Līvānos. Kopš 2011. gada piedalās plenēros dažādos Latvijas novados.

Izstāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā būs skatāma līdz 1. aprīlim.

Foto: Ivars Veiliņš

 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Kļūda attēls

Pareizi: KOKOREVIČS

Pievienot komentāru