Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C D vējš 3.6 m/s
Piektdiena, 2017. gada 24. NovembrisVārda dienu svin: Velta, Velda

Atzinības rakstus par sasniegumiem pasniedz 220 skolēniem un 120 pedagogiem

Jana Bahmane
Šovakar domes priekšsēdētāja svinīgajā pieņemšanā Zemgales Olimpiskajā centrā skolēniem un pedagogiem tika pasniegti pilsētas Atzinības raksti par sasniegumiem novada, valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos un konkursos. Kopumā godināja 220 Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu skolēnus un 120 pedagogus.

«Šī diena pilsētai ir īpaša – šodien mūs visus vieno lepnums par labi padarītu darbu. Mēs esam lepni par savu pilsētu, darbiem un sasniegumiem. Paldies visiem, kas savu darbu ik dienu dara godam,» uzrunājot skolēnus, viņu vecākus un pedagogus, sacīja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Skolēni un pedagogi saņēma Atzinības rakstus par sasniegumiem visdažādāko nozaru mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētnieciskajos darbos, un, kā atklāj uzrunātie skolēni, šī atzinība ir ne vien gandarījums, bet arī motivācija turpmākiem panākumiem. «Šī atzinība ir apliecinājums tam, ka varu dzīvē kaut ko sasniegt, un tieši mūzika man padodas vislabāk. Es dziedu jau kopš triju gadu vecuma, un savu dzīvi nevaru iedomāties bez mūzikas,» atklāj Jelgavas 1.internātpamatskolas 9. klases skolniece Karina Avetisjana, kura saņēma atzinību XXI Integratīvās mākslas festivālā «Nāc līdzās!», izpildot dziesmu «Māte Marija». Meitene atklāj, ka uzstāties viņai nesanāk bieži, bet dzied, kā pati saka, 24 stundas diennaktī. «Lai arī ko dzīvē nāktos piedzīvot, vienmēr turpināšu dziedāt,» tā viņa.

«Galvenais ir censties būt radošam – tā, manuprāt, ir panākumu atslēga, piedaloties olimpiādēs. Skola tomēr uzliek sava veida «rāmjus», bet olimpiādē ir jādomā daudz plašāk. Šīs Atzinības raksts man noteikti noderēs, stājoties jaunā skolā, un par sasniegumiem esmu pateicīgs skolotājai Margitai Jirgensonei, kā arī saviem vecākiem, kuri sniedza man morālo atbalstu,» pēc svinīgās pieņemšanas sacīja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9. klases skolnieks Mareks Mateša, kurš saņēma atzinību komandu matemātikas olimpiādē «Atvērtā kopa 2016». Savukārt Jelgavas Tehnikuma 3. kursa audzēkne Magda Madrevica norāda, ka viņai gūt panākumus palīdzējušas daudzpusīgās zināšanas. «Mēs strādājām komandā, un lielākais izaicinājums bija likt lietā zināšanas no vairākiem mācību priekšmetiem – latviešu valodas, literatūras, angļu valodas un vēstures. Man ir liels prieks, ka mans darbs ir novērtēts,» stāsta M.Madrevica – viņa ieguva 1. vietu Latvijas profesionālo skolu erudīcijas konkursa «Erudīts 2017» valodu un vēstures sekcijā. Bet Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9. klases skolnieks Emīls Vīgants panākumus Starptautiskajā skolēnu  matemātikas olimpiādē vērtē, kā papildu ieguldījumu savā karjerā. «Man visu laiku ir bijušas dotības matemātikā, bet tā pa īstam tās sāku novērtēt tikai nesen, jo sapratu, ka tas man varētu noderēt nākotnē – vēlos savu karjeru saistīt ar programmēšanu. Es nekad neizjūtu satraukumu olimpiādēs – domāju, ka man ar visu tikt galā palīdz prāts,» tā E.Vīgants – viņš olimpiādē ieguva 2.vietu.

Klātesošos ar muzikāliem un deju priekšnesumiem sveica Jelgavas Popkoris, kā arī deju studija «Benefice» un grupa «Dagamba».

Apbalvotie skolēni un pedagogi

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru