Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 27 °C R-ZR vējš 4 m/s
Sestdiena, 2018. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

VID izglīto jaunos un topošos uzņēmējus

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika pirmais seminārs nodokļu maksātājiem, kas tiek organizēts sadarbībā ar VID. «Lielā apmeklētība pierāda, ka mūsu ideja izglītot sabiedrību ir pareiza – nedrīkst no nodokļu maksātājiem tikai prasīt, lai viņi maksā nodokļus, viņi ir arī jāizglīto, jo ne visi ir grāmatveži, ekonomisti,» uzsver VID Jelgavas Klientu apkalpošanas centra vadītāja Arta Segliņa.

Bezmaksas semināru, kas bija veltīts jaunreģistrētajiem nodokļu maksātājiem – fiziskām personām–saimnieciskās darbības veicējiem un IK, apmeklēja 109 cilvēki no Jelgavas, Jelgavas novada, Ozolnieku novada, Rīgas, Iecavas, Dobeles un Rundāles. «Semināra dalībnieku konkrētie un pārdomātie jautājumi ļauj cerēt, ka šie semināri kādu daļu pamudinās pievērsties savai uzņēmējdarbībai, un VID kā iestādes uzdevums ir arī izglītot sabiedrību par nodokļu jautājumiem,» norāda A.Segliņa.

Daudzi semināra apmeklētāji bija gandarīti par šādu iespēju, jo saņēma atbildes uz saviem jautājumiem, kas ne vienmēr izdevies VID Klientu apkalpošanas centrā. «Mēnesi esmu reģistrējusies kā fiziska persona – saimnieciska darba veicēja un man ir daudz jautājumu par kvītīm, algu, nodokļiem. Uz daļu no tiem, piemēram, kādas kvītis nepieciešamas, pārdodot pašas saražoto produkciju, atbildes šodien saņēmu,» stāsta šuvēja Karīna Ķeire. Viņa plāno apmeklēt arī citus seminārus, ja tajos aplūkojamā tēma viņai būs aktuāla. «Man tagad aktuāla ir sociālo nodokļu tēma, jo nākotnē plānoju bērnus un gribu zināt, vai, šādi strādājot, nopelnīšu pabalstu,» tā viņa.

Armands Rutka, kurš septembrī izveidojis mikrouzņēmumu, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma apsaimniekošanu, norāda, ka viņam aktuāls ir viss, kas saistīts ar šo uzņēmējdarbības formu. «Visvairāk man interesēja, vai algas var izmaksāt skaidrā naudā. Tomēr nu sāku domāt, ka būs jāmaina uzņēmējdarbības forma un jāreģistrē SIA, jo mikrouzņēmumā pieļaujamā alga ir pārāk maza,» tā viņš. Uz praktisku palīdzību cerēja Māris Logins, kurš jau divarpus gadu ir IK. «Tikko nodibinot uzņēmumu, reti kurš var tam nodoties pilnībā, nākas strādāt algotu darbu, kamēr pamazām viss nostājas uz kājām. Tādā režīmā kaut kas paliek novārtā, manā gadījumā tie bija nodokļu jautājumi savā uzņēmumā. Tagad laiks visu apgūt, lai turpmāk vairs nebūtu šādu problēmu,» tā viņš, uzteicot VID vēlmi palīdzēt mazajiem uzņēmējiem sakārtot nodokļu sistēmu.

VID bezmaksas semināri ZRKAC turpmāk notiks katra mēneša pirmajā otrdienā. Nākamā nodarbība būs 1. novembrī pulksten 10. Šobrīd vēl tiek analizēti pirmā semināra dalībnieku priekšlikumi par nākamo tēmu. Aktuālo informāciju saņemt un pieteikties semināram var, zvanot pa tālruni 63012155, 63082101 vai rakstot pa e-pastu: liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ināra Petrova attēls

Biju uz semināru un varu teikt, ka tas patiešām izdevies! Gribas novēlēt veiksmi Artai Segliņai un kolēģiem, kuri organizēja šo vajadzīgo un izglītojošo pasākumu! Pēdējā laikā manāmi uzlabojusies Jelgavas VID attieksme pret nodokļu maksātājiem.Tā turpināt!
Lietotāja uldis  attēls

Jelgavniekiem ar VID paveicies!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti