Meklēšanas forma

Skaidras debesis 4 °C Z-ZR vējš 2.5 m/s
Svētdiena, 2018. gada 22. AprīlisVārda dienu svin: Armands, Armanda

Uzņēmējus savedīs kopā ar zinātniekiem

Ilze Knusle-Jankevica
​Šā gada Zemgales Uzņēmēju dienās, kas 28. un 29. aprīlī notiks Zemgales Olimpiskajā centrā, līdztekus jau ierastajai uzņēmēju izstādei un tirdziņam paredzētas vairākas jaunas aktivitātes, informē pasākuma organizatoru pārstāve Ilze Brice, norādot: šobrīd pasākumam pieteikušies jau vairāk nekā 200 dalībnieku.

Viens no šā gada jaunumiem ir uzņēmēju un zinātnieku kontaktbirža, ko koordinē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC). «Zinātnieki veidojas jau bērnudārzā, tāpēc izstādes apmeklētāji četrās darbnīcās varēs iepazīt mācību programmu «FasTracKids Fundamentals», kas izklaidējošā un interaktīvā veidā ļauj apgūt zinātnes pamataksiomas. LLU meža, lauksaimniecības, tehnisko, pārtikas, veterinārmedicīnas, vides un būvzinātņu, informācijas tehnoloģiju un citu nozaru zinātnieki prezentēs savus pētījumus un iespējas, kas varētu noderēt uzņēmējiem, savukārt Jauno zinātnieku apvienības pārstāvji konsultēs par komercializāciju,» stāsta ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone, piebilstot: esošie un topošie uzņēmēji zinātniekiem varēs uzdot jautājumus par jaunumiem nozarē, kā arī pārrunāt konkrētas sadarbības iespējas.

Otrs jaunums: izstāde būs arī vieta, kur uzņēmumiem satikties ar potenciālajiem darbiniekiem. «Izstādes dalībnieki sevi pozicionē arī kā darba devējus, tāpēc pasākuma laikā viņiem būs iespēja uzrunāt potenciālos darbiniekus,» I.Brice norāda, ka uzņēmumu, kuriem aktuāls darbinieku jautājums, stendos būs atpazīstamības zīme, lai palīdzētu darba meklētājiem orientēties.

Jāuzsver, ka izstāde, pirmkārt, ir iespēja uzņēmējiem parādīt sevi, iepazīstināt plašāku auditoriju ar saviem produktiem un pakalpojumiem, tāpēc izstādes otrajā dienā tiks sumināti dalībnieki, pasniedzot balvas piecās nominācijās: «Inovatīvākais stends», «Labākā reklāma», «Atraktīvākā pārdošanas komanda», «Ekstravagantākais dalībnieks» un «Ģimenei draudzīgākais stends». Pērn Jelgavā palika tikai viena no balvām – žūrija par ekstravagantāko izstādes dalībnieku atzina degvielas mazumtirgotāju «Astarte nafta».

Otrkārt, šī ir iespēja jelgavniekiem un citiem izstādes apmeklētājiem iegādāties dažādus izstrādājumus, nodegustēt Latvijas labumus un uzzināt daudz ko jaunu. Kā ierasts, Uzņēmēju dienās piedalīsies arī skolēnu mācību uzņēmumi – plānots, ka šogad tie būs apmēram desmit labākie Jelgavas skolēnu mācību uzņēmumi, kas guva atzinību pilsētas mēroga gadatirgū konkursā. Savus darinājumus piedāvās arī mājražotāji un amatnieki. Tirgotāji būs izvietoti gan pie Zemgales Olimpiskā centra, gan tā 1. un 2. stāva foajē.

Pērn aizsākās un šogad turpināsies Latvijas novadu tautastērpu parāde. «Tuvojas Latvijas valsts simtgade, un interese par iespējām iegādāties tautastērpu palielinās, tāpēc jau otro gadu izstādes laikā rīkojam parādi. Šogad Jelgavā būs apskatāma jelgavnieces Ilzes Strēles fotoizstāde «Mans tautastērps». Viņa veido grāmatu, kurā iecerējusi iekļaut simts modeļus – reālus cilvēkus savos tautastērpos, un izstādē būs apskatāma daļa no grāmatai domātajām fotogrāfijām,» stāsta I.Brice, piebilstot, ka izstāde pilnā apmērā Jelgavā būs apskatāma novembrī. Abas dienas būs arī kultūras programma ar dažādiem priekšnesumiem, piepūšamās atrakcijas bērniem, interesenti varēs apskatīt Nacionālo bruņoto spēku tehniku un mini zoo «Trušu sēta». Tāpat Jelgavas Amatu vidusskolas topošie pavāri, maiznieki un konditori sniegs meistarklases.

Jāatgādina, ka izstāde norisināsies divas dienas: 28. aprīlī no pulksten 10 līdz 18 un 29. aprīlī no pulksten 10 līdz 17. Ieeja – bez maksas.

Izstādi rīko Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju un Jelgavas pilsētas pašvaldību.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti